قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
پرورش بوقلمون پرورش بوقلمون .

پرورش بوقلمون

دانلود كتاب مقدمه اي بر پرورش بوقلمون كليك كنيد


آموزش جوجه كشي و پرورش انواع پرندگان كليك كنيد


فيلم پرورش بوقلمون كليك كنيد


ميزان سودآوري صنعت پرورش بوقلمون كليك كنيد


آموزش جوجه كشي بوقلمون كليك كنيد


مراحل پرورش بوقلمون كليك كنيد



آموزش پرورش بوقلمون کلیک کنید

فیلم پرورش بوقلمون به زبان فارسی کلیک کنید

پرورش بوقلمون گوشتی کلیک کنید

پرورش جوجه بوقلمون

    پرورش جوجه بوقلمون,
    چگونگي پرورش بوقلمون,
    سوله پرورش بوقلمون,

 

 

ذخيره و مراقبت از تخم:
در بسياري از موارد، توجهات تنها معطوف به دوره جوجه‌كشي بوده و مراقبت خاصي از تخم‌هاي ذخيره شده براي قرار گرفتن در دستگاه بعمل نمي آيد. در حالي كه مدت زمان ذخيره و نگهداري بيشتر از زمان جوجه‌كشي حائز اهميت مي‌باشد. زيرا حتي در اين زمان نطفه تخم بعنوان يك جنين، زنده و در حال زيست بوده و هرگونه غفلت و عدم رعايت نكات مربوطه موجب هچ ناموفق و يا مشكلاتي اعم از مرگ جنين يا نقص عضو و مشكلات ارگانيسمي مي‌گردد. لذا در مدت زمان نگهداري تخم‌ها بايد نكات زير را مد نظر قرار داد.

تخم‌ها را بايد حداقل روزي ۳ بار جمع آوري نمود. اما در صورتي كه دماي روز به بالاي ۸۵F رسيده، بايد دفعات جمع آوري را به ۵ مرتبه افزايش داد. تخم‌ها را به طور كلي ۲ تا ۳ دفعه در صبح و ۱ تا ۲ دفعه در بعد از ظهر جمع آوري نماييد.
تخم‌هاي داراي آلودگي اندك همانند لكه خون روي پوسته، ذرات كود چسبيده يا گرد و غبار بستر را مي‌توان با ساب زني توسط كاغذ سنباده نرم براي زمان جوجه‌كشي ذخيره و آماده نمود.
تخم‌ها را بايد در شرايط مرطوب و خنك (دماي ۱۵ – ۱۴) (رطوبت ۷۵ – ۷۳ درصد) نگهداري نمود.
تخم را بايد به حالتي در شانه‌هاي ذخيره قرار داد كه انتهاي كوچك تخم رو به پايين باشد.
در صورت ذخيره تخم‌ها براي مدت زماني بيشتر از ۶-۵ روز، بايد آنها را روزي ۲-۱ بار چرخاند و وضعيت آنها را بررسي نمود. بهترين زمان براي نگهداري تخم‌ها ۸-۷ روز بوده و حداكثر تلرانس آن ۱۲-۱۱روز بوده كه توصيه نمي‌گردد. زيرا با گذشت زماني بيشتر از آن، درصد هچ تخم‌ها افت مي‌نمايد. هنگام انتقال تخم‌ها از اتاق ذخيره به دستگاه، بايد اندكي تامل نمود تا دماي تخم‌ها كه تقريبا ۱۵ درجه مي‌باشد با دماي معمول هوا منطبق گردد. زيرا در غير اين صورت، انتقال ناگهاني تخم‌ها از محفظه ذخيره به دستگاه باعث افزايش شديد دما شده كه موجب كندانس رطوبت و وارد آمدن شوك خسارت باري به تخم‌ها مي‌گردد.
 

برچسب: پرورش جوجه بوقلمون, چگونگي پرورش بوقلمون, سوله پرورش بوقلمون,،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۹:۲۷ توسط:پرورش بوقلمون موضوع:

مطالب پرورش بوقلمون

    مطالب پرورش بوقلمون,
    , پرورش بوقلمون
    وام پرورش بوقلمون,

 

 


كنيباليسم (همخواري):
مسئله كنيباليسم يا پركني در بين ماكيان پرورشي رايج و معمول تلقي گرديده كه آن را مي‌توان با توجه به ۲ نكته تحت كنترل قرار داد. محرك اوليه عمل پركني (همخواري) و مراتب حاد آن شلوغي گله يا فضاي كوچك و نامناسب بستر مي‌باشد. همچنين نور شديد، تهويه نامطلوب و فقر پاره‌اي از مواد تغذيه همچون نمك مي‌تواند عاملي جهت شيوع كنيباليسم تلقي گردد. در صورت شيوع كنيباليسم بايد آن را سريعا در مراحل آغازين متوقف نمود كه در غير اين صورت، كنترل آن ديگر ميسر نخواهد بود. هنگام مشاهده عامل كنيباليسم بايد نور بستر را با پوشاندن پنجره‌ها و منافذ درب‌ها، كم و تاريك‌تر نمود. به حدي كه تنها قادر به تشخيص و يافتن ظروف آب و غذا باشند. همچنين در صورت امكان بايد بستر را گسترش داده يا تعدادي از گله را به مكاني ديگر انتقال داد. چنانچه هريك از راهكارهاي فوق موثر واقع نگردد، بايد گله را نوك چيني نمود. اين عمل بسيار حساس بوده و تبحر خاص خود را مي‌طلبد. به طوري كه تنها بايد نوك بالا را تا قسمت استخواني قطع نمود. در صورتي كه پس از نوك‌چيني، خونريزي مشاهده گردد، مي‌توان از نيترات نقره به منظور جلوگيري از آن استفاده نمود. اما در مبحث كنيباليسم بهترين راهكار جلوگيري از بروز آن مي‌باشد كه بدين منظور بايد به طور متناوب گله را چك نمود. با توجه به اينكه كنيباليسم از قسمت پشت شايع است، لذا از ۱۵ روزگي به بعد بايد هر چند روز يكبار تعدادي از گله را جدا نموده و وضعيت پرهاي پشت آنها را بررسي نمود.

بوقلمون

 

برچسب: مطالب پرورش بوقلمون,, پرورش بوقلمون وام پرورش بوقلمون,،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۹:۱۶ توسط:پرورش بوقلمون موضوع:

مزرعه پرورش بوقلمون

    مزرعه پرورش بوقلمون,
    آموزشي پرورش بوقلمون,
    پرورش مكانيزه بوقلمون,

 

 

 


گارد يا محافظ جوجه ها:
اين مبحث تنها مربوط به جوجه‌هاي ۱-۱۰ روزه مي‌باشد. به طوري كه بايد با ايجاد گارد از جنس توري يا ساير وسايل همانند مقوا يا بلوك سفال، جوجه‌ها را در نزديك منبع حرارتي نگه داشت. اين عمل بايد تا زماني ادامه يابد كه جوجه‌ها به طور كامل با فضا آشنا شده و در صورت رها شدن از داخل محفظه گارد، قادر به پيدا كردن منبع حرارتي باشند. ارتفاع گارد بايد قريب به ۳۰ سانتيمتر و شكل آن به صورت مدور باشد به طوري كه ۴ گوشه بستر كه محل اصلي جمع شدن جوجه‌ها مي‌باشد حذف گردد. گارد (محافظ) را بايد زماني برداشت كه جوجه‌ها قادر به پريدن از روي آن بوده كه اغلب در ۱۰ روزگي به بعد مي‌باشد. فضاي گارد را بايد هميشه تميز نگه داشت و از خيس شدن يا كثيفي بيش از حد آن جلوگيري نمود.

ظروف آبخوري و دانخوري:
ظروف آبخوري و دانخوري، حتي‌الامكان بايد از جنس پلاستيك باشد زيرا در برابر خميدگي يا شكستگي مقاوم بوده و به سهولت مي‌توان آنرا تميز نمود. ظروف دانخوري جوجه‌ها در چند روز اول بايد پهن و سيني مانند باشد تا براحتي بتوانند به خوراك دسترسي داشته و همچنين پنجه‌هاي خود را با به هم زدن دان تقويت نمايند. اما با بالا رفتن سن جوجه‌ها بايد از ظرف كشيده و دهن باريك جهت جلوگيري از ضايعات و هرز رفتن خوراك استفاده نمود. در كنار ظروف دانخوري، براي هر ۵۰ جوجه بايد ۲ تا ۳ ظرف آبخوري را تعبيه نمود.

تغذيه:
خوراك مصرفي در دوره پرورش، بخش اعظمي از هزينه‌هاي اين دوره را شامل مي‌شود. لذا تركيب و چگونگي تهيه آن بسيار حائز اهميت است. بايد توجه داشت كه هرگز از خوراك ساير ماكيان بالاخص مرغ استفاده نگردد. دان مورد استفاده جوجه قرقاول‌ها بايد داراي ۲۸% پروتئين و در سنين بالغ ۲۴% باشد. همچنين از تازه بودن و تركيب ايده آل دان بايد اطمينان حاصل نمود. زيرا اثر مطلوب اكثر مواد معدني و ويتامين‌هاي موجود در خوراك پس از مدتي طولاني از بين رفته و فاقد ارزش غذايي مي‌باشد. گندم، سويا و ذرت از تركيبات اصلي خوراك قرقاول مي‌باشد.


برچسب: مزرعه پرورش بوقلمون, آموزشي پرورش بوقلمون, پرورش مكانيزه بوقلمون,،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۸:۵۱ توسط:پرورش بوقلمون موضوع:

مراحل پرورش بوقلمون

    مراحل پرورش بوقلمون,
    پرورش بوقلمون گوشتي,
    پرورش بوقلمون گوشتي,

 

 

 

گله هاي مادر

برنامه نوري 

ساعات روشنائي

زمان شروع و پايان روشنائي

۸

۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر

۷

۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر

۶

۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر

 

 

تخم گذاري

در برخي از فارمها مي توان با جمع آوري مرتب (بيشتر) تخمها به توليد در فصل تابستان كمك كرد . اين مساله بوقلمون ها را وادار مي كند تا مدت كمتري را در لانه بنشينند . همچنين در صورت امكان ، وسائل ايجاد كننده جريان هوا را به لانه ها اضافه كنيد . از خشك بودن بستر اطراف آبخوريها و جلوي لانه ها اطمينان حاصل كنيد ، چرا كه بوقلمونها به دليل خنك بودن جاهاي خيس به اينگونه مكانها علاقه دارند. مدت زمان نگهداري تخمهاي نطفه دار را كاهش دهيد چون قابليت جوجه درآوري آنها تحت تاثير قرار مي گيرد.اطمينان حاصل كنيد كه دستگاه هاي خنك كننده و تهويه در محل جمع آوري تخمها، دماي مناسب را ايجاد مي كنند.

 

كنترل كرچي

اطمينان حاصل كنيد كه هر قفس جاي كافي را براي نگهداري بوقلمونهاي كرچ دارد. نوع بستر در اين قفسها را متفاوت از بستر اصلي فارم انتخاب كنيد. تهويه مناسب را فراهم آوريد و آب و غذاي تازه در دسترس بوقلمونها قرار دهيد ، توجه داشته باشيد پرندگاني كه در معرض استرس گرمائي قرار گرفته اند توانائي طي مسافت طولاني براي رسيدن به آبخوري و دانخوري را ندارند. در شرايط حاد از برنامه كنترل كرچي صرف نظر كرده يا آنرا به تاخير بياندازيد. توجه داشته باشيد كه سرعت رشد باكتريها در لوله هاي آب،، در آب و هواي گرم افزايش مي يابد. حفظ كيفيت آب تا حد امكان از اهميت زيادي برخوردار است. (مثلا از طريق اضافه كردن ۳ -۲ قسمت كلر در يك ميليون قسمت آب) . در هر فرصت ممكن در هنگام گرمي هوا ظرف آبخوري و لوله هاي آنرا شستشو دهيد تا آب مناسب در اختيار بوقلمونها قرار گيرد. (گاهي اضافه كردن يخ به آب نيز به كاهش استرس كمك مي كند ) .

 

خلاصه :

حركت به جهت فراهم نمودن امكان كسب غذا و آب براي پرنده ضروري است . مديريت بستر نيز يك نقش كليدي در چگونگي آن بازي مي كند . استفاده از آب با كيفيت و كميت مناسب براي عملكرد خوب بوقلمونها حياتي است لذا ابزارهايي مانند اندازه گيرهاي آب براي رد گيري و اعلام موارد شروع درگيري براي توليد كنندگان بسيار ضروري است . در صورتي بوقلمونهاي تجاري امروزي مي توانند عملكرد قابل توجهي بدست آورند كه توليد كنندگان در سطح مزرعه خود مديريت مناسبي اعمال نمايند و در نهايت توليد گله ، پتانسيل مورد انتظار را تحقق بخشد جابه جا كردن بوقلمونها در مواردي نظير: تعيين جنسيت، تلقيح مصنوعي ، حمل و نقل ، واكسيناسيون و … بايد با حداكثر احتياط و در مواقع خنك روز صورت گيرد . همچنين از دستكاري كردن غير ضروري پرندگان نيز اجتناب كنيد .

منابع


برچسب: مراحل پرورش بوقلمون, پرورش بوقلمون گوشتي, پرورش بوقلمون گوشتي,،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۸:۰۸ توسط:پرورش بوقلمون موضوع:

دانلود رايگان فيلم پرورش بوقلمون

    دانلود رايگان فيلم پرورش بوقلمون,
    طرح توجيهي پرورش بوقلمون رايگان ,

 

 

 

 

بهينه كردن عملكرد بوقلمون در تابستان

با اينكه تابستان گرم براي گردش و تفريح دلپذير است ولي براي صنعت پرورش بوقلمون ناخوشايند مي باشد در اين حالت ميزان رشد و توليد تخم عمدتا به خاطر افزايش كرچي كاهش مي يابد. كه يك اثر كاهشي نامتناسب در توليد گوشت سينه بوقلمون دارد. بايد از خود پرسيد كه چه چيز مي تواند اين اثرات زيان آور را كاهش دهد؟
براي حل اين مشكل معمولا عاقلانه به نظر مي رسد كه به علت اصلي اين مسئله برگرديم. اولين موضوع در مورد پرورش بوقلمون اين است كه آنها بتوانند زنده بمانند و اين بدان معني است كه درجه حرارت بدن آنها بايستي در شرايط متغير محيطي ثابت بماند. درجه حرارت نرمال بدن بوقلمونها ۴۱ تا ۴۱/۲ درجه سانتي گراد مي باشد. هضم غذا, فرايند رشد و فعاليت در بوقلمون ايجاد حرارت مي كند كه دفع اين حرارت بايستي از طريق تشعشع حرارتي و انتقال صورت گيرد و وقتي لازم باشد بوقلمون مي تواند با له له زدن (نفس نفس زدن) ميزان اتلاف حرارتي را به طريقه خنك شدن تبخيري افزايش دهد
بازده يا كارآيي دفع حرارت بستگي به درجه حرارت محيط و حركت هواي اطراف پرنده دارد اتلاف حرارتي از طريق تشعشع توسط تراكم گله تحت تاثير قرار مي گيرد و هر چقدر پرندگان نزديك به يكديگر باشند تشعشع حرارتي يكديگر را بيشتر جذب مي كنند بنابراين فاكتورهاي مديريتي بر روي اثرات درجه حرارت محيطي خيلي موثر مي باشند. با گردش هواي اطراف, حرارت بدن بوقلمون دفع مي شود بطوريكه مي تواند درجه حرارت بدنش را بصورت ثابت حفظ كند گردش هواي اطراف پرنده عامل مهمي در كاهش استرس گرمايي است بنابراين ونتيلاتورهاي (هواكشهاي) با سرعت بالا ترجيح داده مي شوند براي همين منظور هواكشهاي مدور كه باعث جريان هواي بالاي سر پرندگان مي شوند مفيد مي باشند .
در روزهاي بسيار گرم بوقلمونها در مسير جريان هواي ناشي از اين هواكشها قرار مي گيرند و سرشان را در داخل هواي پرجريان قرار مي دهند. جريان هواي حاصل از هواكشهاي مدور تعبيه شده مي تواند بطور دقيق برآورد شود بشرطي كه آنها در سالنهاي پرورشي نصب شده باشند همچنين احتمال مي رود كه سرمايه گذاري جهت پرورش تجاري ارزشمند باشد بويژه اگر پرندگان سنگين وزن را پرورش دهيم .
بطور نظري كاهش درجه حرارت آب قابل دسترس پرندگان داراي مزاياي زيادي است اگرچه مدارك كمتري در مورد اين موضوع وجود دارد. ممكن است كه اين مسئله با آب نوشيدني خنك حل شود ولي در اين حال امكان دارد روشهايي براي جلوگيري از افزايش دماي آب در آب و هواي گرم وجود داشته باشد. بخاطر مكان قرار گرفتن لوله هاي آب, اگر آب قابل دسترس پرندگان گرم باشد يك اثر منفي در توانايي پرندگان براي خنك كردن خودشان خواهد گذاشت. ممكن است دليلي براي عايق كردن لوله هاي آب مصرفي و مخزن آب وجود داشته باشد. كار كردن با ماده هاي تخمگذار (تخمي) مزاياي بالقوه آب خنك را آشكار مي سازد


برچسب: دانلود رايگان فيلم پرورش بوقلمون, طرح توجيهي پرورش بوقلمون رايگان ,،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۷:۴۹ توسط:پرورش بوقلمون موضوع:

دانلود رايگان پرورش بوقلمون سنتي

    دانلود رايگان پرورش بوقلمون سنتي,
    دانلود رايگان كتاب پرورش بوقلمون,
    دانلود رايگان پرورش بوقلمون ,

 

 

 

كمك به بوقلمونها براي مقابله با استرس گرمائي :


آرايش محيط اطراف محل پرورش ، گياهان و علفهائي را كه اطراف ساختمان مي رويند كوتاه كنيد ، چرا كه آنها مانع از حركت و جريان يافتن هوا به سمت ساختمان مي شوند . كاشتن درختان بلند و پر شاخ و برگ به طرز موثري مانع از تابش مستقيم آفتاب مي شوند اما توجه داشته باشيد در جائي كاشته شوند كه مانعي بر سر راه جريان هوا نباشند . ساختمان ها بايد طوري ساخته شوند كه پرندگان از تابش مستقيم نور در امان باشند. (به طور مثال ساختمانها را شرقي – غربي بنا كنيد)

خنك كردن به روش تبخير


اين كار با استفاده از آب افشانهاي ساده سقفي صورت مي گيرد . اين وسائل به آرايش گوناگون قابل نصب در ساختمان محل پرورش هستند . دستگاه هاي مه ساز كه با فشار بالا و حجم كم كار مي كنند نيز قابل استفاده اند. توجه داشته باشيد كه در صورت استفاده از اين سيستم، پيش از شروع گرما از سلامت و پاكيزگي وسائل اطمينان حاصل كنيد.
توضيح : ميزان خنك شدن هوا با استفاده از روش خنك سازي با تبخير به ميزان رطوبت نسبي هواي ورودي بستگي دارد بدين معني كه هر چه هوا خشك تر باشد ميزان تبخير بيشتري صورت گرفته و در نتيجه هوا خنك تر خواهد شد .

تهويه


به منظور تٲمين هواي مطلوب و دفع گازهاي سمي (دي اكسيدكربن٬آمونياك٬رطوبت ) در داخل سالن و كنترل دما نياز به هواكش در سالن است .
ميزان هواي لازم براي هر كيلوگرم وزن زنده بوقلمون حداكثر ۵/۷ مترمكعب در ساعت است . فراواني آسيب و بيماريهاي مزمن تنفسي مي تواند به دليل مشكل كيفي هوا و ناكافي بودن تهويه ايجاد شود . تهويه ناكافي موجب مرطوب نشدن بستر ٬ افزايش بيماريهاي انگلي و افت كيفيت لاشه و افزايش حساسيت نسبت به بيماري مي گردد .
جريان هوا بايد مطابق با سن پرنده باشد. اين مساله مي تواند به خنك شدن بدن آنها كمك زيادي كند . يك نسيم خفيف با سرعت ۴/۲ كيلومتر در ساعت مي تواند دماي محيط را تا ۵ الي ۸ درجه سانتيگراد تعديل نمايد . توجه داشته باشيد كه در ساختمانهائي كه اطراف آنها پوشيده است به ازاء هر ۱۲ تا ۱۵ متر از طول ساختمان يك هواكش ۳۶ اينچي نصب نمائيد . ترموستات هواكشها را بر روي دماي ۲۳ درجه سانتي گراد تنظيم نمائيد تا اطمينان يابيد كه آنها در طول روز به خوبي كار كرده و محيط خنك و مطلوبي را براي پرندگان بوجود مي آورند . از ساختارهاي پلاستيكي و چوبي براي تغيير جهت دادن جريان هوا به سمت پائين استفاده كرده و اطمينان حاصل كنيد كه طيور حداكثر بهره را از اين جريان هوا مي برند . از سالم بودن تسمه هواكشها اطمينان حاصل كنيد، چرا كه فرسوده بودن آنها باعث كاهش ۳۰ درصدي و يا بيشتر در كاركرد هواكشها خواهد شد. پس دقت داشته باشيد كه تسمه هاي فرسوده را حتما به موقع عوض كنيد . هواكشها را هر روز تميز كنيد چرا كه اين امر براي عبور منظم هوا امري ضروري است . از كارآئي دستگاه هاي هشدار دهنده اطمينان حاصل كنيد. فاصله بين حداكثر و حداقل دما را كم انتخاب كنيد تا بتوانيد بهترين استفاده را از دستگاه به عمل آوريد.

 


برچسب: دانلود رايگان پرورش بوقلمون سنتي, دانلود رايگان كتاب پرورش بوقلمون, دانلود رايگان پرورش بوقلمون ,،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۷:۳۷ توسط:پرورش بوقلمون موضوع:

دانلود رايگان جزوه پرورش بوقلمون

    دانلود رايگان جزوه پرورش بوقلمون,
    مقاله رايگان براي پرورش بوقلمون,
    طرح هاي رايگان پرورش بوقلمون,

 

 

 

هميشه در هنگام تغذيه نكات زير را مد نظر قرار دهيد


۱- از دادن خوراك بسيار و خوراك نامرغوب و كپك زده دوري كنيد.
۲-علوفه سبز خرد كرده و چراگاه بايد در دسترس جوجه بوقلمون قرار گيرد.
۳- گاهگاهي در آب آشاميدني پرنده از يك قاشق چايخوري سولفات مس دو سود در يك ليتر آب استفاده كنيد.
۴- آشيانه و خوراك و در صورت وجود چراگاه بايد كاملا پاكيزه باشند.

افزايش راندمان توليد مثلي و توليد تخم در بوقلمونها

در نتيجه استراتژي بهگزيني پرندگان براي افزودن توليد بوقلمونها در دهه اخير ، نرخ رشد بوقلمونها و اندازه بدن آنها برخلاف راندمان توليد مثلي افزايش يافته است . بوقلمونها كوتاهترين دوره توليد مثلي را دارند و كمترين تعداد تخم را نسبت به هر گونه ديگر پرندگان توليد مي كنند .لذا پرورش دهندگان بوقلمونهاي تجاري بر روشهاي مديريتي براي طولاني كردن دوره تخم گذاري بوقلمونهاي ماده و جلوگيري از بروز رفتار كرچي و خوابيدن روي تخمها تكيه مي نمايند .
در نتيجه استراتژي بهگزيني پرندگان براي افزودن توليد بوقلمونها در دهه اخير ، نرخ رشد بوقلمونها و اندازه بدن آنها برخلاف راندمان توليد مثلي افزايش يافته است . بوقلمونها كوتاهترين دوره توليد مثلي را دارند و كمترين تعداد تخم را نسبت به هر گونه ديگر پرندگان توليد مي كنند .لذا پرورش دهندگان بوقلمونهاي تجاري بر روشهاي مديريتي براي طولاني كردن دوره تخم گذاري بوقلمونهاي ماده و جلوگيري از بروز رفتار كرچي و خوابيدن روي تخمها تكيه مي نمايند . پرورش دهندگان در اين عمل براي شناخت و مديريت بوقلمونهاي كرچ در شرايط تجاري كه شامل گله هاي ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ قطعه اي مي باشد ، با مشكلات متعدد و زياد شونده روبرو مي شوند . روشهاي مديريتي جاري وقت گيرند و نياز به كار مفرط دارند و اما تنها اثرات متوسط در جلوگيري از شروع رفتار كرچي و متعاقب آن پايين آمدن توليد تخم دارند .

 

فاكتورهاي فيزيولوژيكي :

محققان در دانشگاه مينه سوتا در حال بررسي فاكتورهاي فيزيولوژيكي هستند كه رفتار كرچي را در بوقلمونها كنترل مي كنند . دانشمندان كشف كرده اند كه افزايش غلظت هورمون پرولاكتين از فعاليت تخمداني بوقلمونها جلوگيري ، رفتار كرچي را تحريك مي كند و توليد تخم را كاهش مي دهد .
بعنوان يك هدف بلند مدت جهت افزايش توليد تخم بوسيله كنترل كردن پرولاكتين آزاد شده ، محققان مطالعات بيشتري براي احاطه زيادتر در مورد فاكتورهاي فيزيولوژيكي كه سنتز پرولاكتين و آزاد سازي آنرا تنظيم مي كنند ، انجام مي دهند . مشخص شده است كه مكانيزمهاي تنظيم كننده تراوش پرولاكتين از هيپوتالاموس (قسمتي از مغز ) و هيپوفيز آغاز مي شوند


برچسب: دانلود رايگان جزوه پرورش بوقلمون, مقاله رايگان براي پرورش بوقلمون, طرح هاي رايگان پرورش بوقلمون,،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۷:۲۳ توسط:پرورش بوقلمون موضوع: