پرورش بوقلمون

دانلود كتاب مقدمه اي بر پرورش بوقلمون كليك كنيد


آموزش جوجه كشي و پرورش انواع پرندگان كليك كنيد


فيلم پرورش بوقلمون كليك كنيد


ميزان سودآوري صنعت پرورش بوقلمون كليك كنيد


آموزش جوجه كشي بوقلمون كليك كنيد


مراحل پرورش بوقلمون كليك كنيدآموزش پرورش بوقلمون کلیک کنید

فیلم پرورش بوقلمون به زبان فارسی کلیک کنید

پرورش بوقلمون گوشتی کلیک کنید

دريافت فيلم آموزش پرورش بوقلمون

دريافت فيلم آموزش پرورش بوقلمون,
خريد اينترنتي فيلم آموزش پرورش بوقلمون,
دريافت فيلم آموزش كامل پرورش بوقلمون,
خريد پستي فيلم آموزش پرورش بوقلمون,
مجموعه فيلم هاي آموزش پرورش بوقلمون,

 

 

 

نوك چيني
نوك بوقلمونهاي جوان بين ۵-۲ هفتگي چيده مي شود. چنانچه ديرتر از اين سنين اقدام به نوك چيني نمائيم، گرفتن و مهار حيوان به دليل سنگيني جثه دشوار خواهد بود و ممكن است بوقلمون دچار پر ريزي گردد. پيش از اينكه بوقلمونها دچار كاني باليسم و پر كني شوند بهتر است عمل نوك چيني انجام گيرد. نوك چيني نبايد در يك روزگي و در جوجه كشي انجام شود. زيرا ممكن است اين عمل باعث بروز استرس و بي ميلي جوجه ها به غذا و آب و در نتيجه نزاري و بي آب شدن بدن حيوان (دهيدراسيون) گردد.
بايد دقت شود سوراخهاي بيني چيده نشود. همچنين دقت كنيد كه پس از اين عمل غذا در دانخوري در سطحي باشد كه جوجه هاي نوك چيده شده به راحتي بتوانند آنرا بخورند.
قطع تاج و ريش
تاج و ريش از اعضائي هستند كه اغلب در نزاع هاي بين پرندگان به خصوص بوقلمون ها از هر عضو ديگري آسيب پذيرتر مي باشد. تاج و ريش را ميتوان در جوجه بوقلمونهاي يك روزه به سادگي با قرار دادن بين انگشت سبابه و شست با ناخن شست قطع نمود. حتي تا سن سه هفتگي نيز مي توان آنرا با ناخن گير و قيچي به راحتي قطع نمود.
قطع ناخن
قطع ناخن معمولا براي جلوگيري از ايجاد خراش روي پوست بدن و پهلوي بوقلمون انجام ميشود. اين عمل بيشتر در محيط هائي كه تعداد در سطح بوقلمون زياد و بيش از حد متراكم است انجام مي شود ولي حتي در پرورش در چراگاه نيز بسيار مفيد است. براي اين منظور بايستي ناخن ها به كلي قطع شوند. قطع ناخن بايد در روز اول زندگي در موسسه جوجه كشي انجام گيرد.
قطع پر
چنانچه بوقلمون در چراگاه پرورش داده شود با قطع پرهاي پرها به سهولت مي توان جلوي پرواز اين پرنده را گرفت. قطع پر از قسمت انتهائي يك بال با يك نوك چين از اقداماتي است كه جلوي پرواز را در چراگاه خواهد گرفت. قطع پر با نوك چين برقي در يك روزگي تا ده روزگي مي تواند انجام گيرد. عمل قطع پر در حال حاضر كم تر از سابق انجام مي شود زيرا در بوقلمونهاي گوشتي موجب بدشكلي لاشه مي گردد.


برچسب: دريافت فيلم آموزش پرورش بوقلمون, خريد اينترنتي فيلم آموزش پرورش بوقلمون, دريافت فيلم آموزش كامل پرورش بوقلمون, خريد پستي فيلم آموزش پرورش بوقلمون, مجموعه فيلم هاي آموزش پرورش بوقلمون,،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۲:۳۸ توسط:پرورش بوقلمون موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :