پرورش بوقلمون

دانلود كتاب مقدمه اي بر پرورش بوقلمون كليك كنيد


آموزش جوجه كشي و پرورش انواع پرندگان كليك كنيد


فيلم پرورش بوقلمون كليك كنيد


ميزان سودآوري صنعت پرورش بوقلمون كليك كنيد


آموزش جوجه كشي بوقلمون كليك كنيد


مراحل پرورش بوقلمون كليك كنيدآموزش پرورش بوقلمون کلیک کنید

فیلم پرورش بوقلمون به زبان فارسی کلیک کنید

پرورش بوقلمون گوشتی کلیک کنید

چگونگي تهيه تجهيزات پرورش بوقلمون

    چگونگي تهيه تجهيزات پرورش بوقلمون,     تجهيزات مورد نياز پرورش بوقلمون,     تجهيزات بوقلمون,     فروش تجهيزات كشتارگاه بوقلمون,     پرورش بوقلمون ,     اصول پرورش بوقلمون,

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
Image result for ‫عكس انواع بوقلمون‬‎
Image result for ‫عكس انواع بوقلمون‬‎

Image result for ‫عكس انواع بوقلمون‬‎


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5078
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

راهنماي جامع بوقلمون

    راهنماي جامع بوقلمون,
    بوقلمون پرورش,
    پرورش بوقلمون
    تجهيزات پرورش بوقلمون,
    وسايل و تجهيزات پرورش بوقلمون,
    تجهيزات براي پرورش بوقلمون,
    تجهيزات سالن هاي پرورش بوقلمون,

 

 

 

قطع تاج و ريش

تاج و ريش از اعضائي هستند كه اغلب در نزاع هاي بين پرندگان به خصوص بوقلمون ها از هر عضو ديگري آسيب پذيرتر مي باشد. تاج و ريش را ميتوان در جوجه بوقلمونهاي يك روزه به سادگي با قرار دادن بين انگشت سبابه و شست با ناخن شست قطع نمود. حتي تا سن سه هفتگي نيز مي توان آنرا با ناخن گير و قيچي به راحتي قطع نمود.

قطع ناخن

قطع ناخن معمولا براي جلوگيري از ايجاد خراش روي پوست بدن و پهلوي بوقلمون انجام ميشود. اين عمل بيشتر در محيط هائي كه تعداد در سطح بوقلمون زياد و بيش از حد متراكم است انجام مي شود ولي حتي در پرورش در چراگاه نيز بسيار مفيد است. براي اين منظور بايستي ناخن ها به كلي قطع شوند. قطع ناخن بايد در روز اول زندگي در موسسه جوجه كشي انجام گيرد.

قطع پر

چنانچه بوقلمون در چراگاه پرورش داده شود با قطع پرهاي پرها به سهولت مي توان جلوي پرواز اين پرنده را گرفت. قطع پر از قسمت انتهائي يك بال با يك نوك چين از اقداماتي است كه جلوي پرواز را در چراگاه خواهد گرفت. قطع پر با نوك چين برقي در يك روزگي تا ده روزگي مي تواند انجام گيرد. عمل قطع پر در حال حاضر كم تر از سابق انجام مي شود زيرا در بوقلمونهاي گوشتي موجب بدشكلي لاشه مي گردد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 2971
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

دي وي دي آموزشي پرورش بوقلمون

دي وي دي آموزشي پرورش بوقلمون,
    كتاب راهنماي كامل پرورش طيور,
    مجموعه كامل آموزشي پرورش شترمرغ,
    راهنماي كامل پرورش مرغ مادر,
    دانلود كتاب راهنماي كامل پرورش طيور,
    دانلود كتاب راهنماي كامل پرورش مرغ گوشتي,
    دانلود فيلم آموزشي و كامل پرورش كرم خاكي,

 

 

 

در اغلب موارد، بخصوص در مناطقي كه بيماري كوكسيديوز ( اسهال خوني ) در طيور ديده شده باشد ، دان بوقلمون بايد حتما حاوي يك ماده مقابله كننده با كوكسيديوز باشد . همچنين وجود يك ماده پيشگيري كننده بيماري سياه سر نيز در غذاي بوقلمون ضروري است .
غذا و آب بايد هميشه در دانخوري و آبخوري وجود داشته باشد . غذاي غير نرم يعني با ذرات درشت ( pellet ) را ، ميتوان پس از هفته چهارم زندگي براي جوجه بوقلمون در نظر گرفت .
غذاي جوجه بوقلمون ها ( استار تر ) ، يعني پيش دانه را ميتوان از موسسات توليد كننده دان خريد و يا برابر فرمول هاي موجود خود تهيه نمود . همچنين ميتوان كنستانتره خريداري و با موادي نظير كنجاله سويا ، ذرت آسياب شده و مشابه آنها مخلوط نمود و دان مناسبي ساخت .
غذاي جوجه بوقلمون هاي در حال رشد ( رشد دانه ) را از سن هشت هفتگي تا عرضه به بازار بايد در اختيار بوقلمون هاي جوان قرار داد . اين جيره در حقيقت پلت هاي نرمي است كه به دانه هاي خرد شده اضافه ميشود . كنستانتره مخصوص را نيز ميتوان با دانه هاي آسياب شده يا آرد سويا ذرت آسياب شده به نسبتي كه كارخانه سازنده كنستانتره توصيه ميكند مخلوط نمود و در اختيار بوقلمون قرار داد .
پروتئين موجود در آرد سوياي پوست كنده براي بوقلمون هاي بالغ بسيار قابل هضم است ولي مواد هيدرو كربنه موجود در ان چندان قابل جذب نيست .


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7214
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

مجموعه آموزشي رايگان پرورش كبك قرقاول بوقلمون بلدرچين

    مجموعه آموزشي رايگان پرورش كبك قرقاول بوقلمون بلدرچين,
    مجموعه كامل آموزشي پرورش شترمرغ جزوه آموزشي,
    راهنماي آموزشي پرورش بلدرچين,
    راهنماي كامل آموزشي,
    راهنماي كامل پرورش طيور,
    دانلود رايگان كتاب راهنماي آموزشي پرورش مرغ,
    مجموعه آموزشي راهنماي جامع پرورش گاو شيري,

 

 

عايق بندي سالن

عايق‌بندي مناسب سالن‌ها علاوه بر اينكه از هدر رفت انرژي جلوگيري كرده و سبب صرفه‌جويي مي‌شود، سلامت جوجه‌ها و بوقلمون‌هاي جوان را هم تا حد زيادي تامين مي‌كند.

  نصب سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي

تفاوتي نمي‌كند كه شما در چه منطقه آب و هوايي باشيد، بوقلمون نيز مانند مرغ به تغييرات ناگهاني دما حساس بوده و به همين دليل سالن نيازمند وجود سيستم‌هاي حرارتي مناسب است تا هميشه دما مطابق با نياز بوقلمون تنظيم شود.

 

كف آشيانه

بايد به گونه‌اي ساخته شود كه به سهولت قابل تميز كردن باشد و به راحتي بتوان فضولات را از سالن خارج كرد، زيرا منابع بيماري زاي خطرناك زيادي در فضولات خود حيوان است.

نداشتن رطوبت اضافي

سالن بايد فاقد رطوبت اضافي باشد، برخي مناطق آب و هوايي در ايران داراي رطوبت بالا بوده و يا در برخي از سالن‌ها از دستگاه‌هاي مه پاش براي ايجاد رطوبت در سالن استفاده مي‌شود. آنچه كه در اين شرايط بايد به آن توجه كرد تنظيم رطوبت كافي و مورد نياز است زيرا رطوبت اضافي سبب به وجود آمدن مشكلات سلامتي در حيوان خواهد شد.

تجهيزات

خريد تجهيزات مناسب نيز تاثير زيادي در عملكرد گله دارد، در اين بخش به تعدادي از اين تجهيزات و ويژگي‌هاي مناسب آنها اشاره‌اي مي‌كنيم.

دانخوري

براي جوجه‌هاي يك تا 15 روزه، كه معمولا در ايران عرضه مي‌شود به ازاي هر جوجه، دانخوري به اندازه 5 تا 7 سانتي‌متر مناسب است. از سن ۳ هفتگي به بالا، تا سن عرضه به بازار، از دانخوري‌هاي با سايز بزرگ استفاده مي‌شود به طوري كه عمق دانخوري ۱۰ سانتي متر و طول دانخوري 7 تا 8 سانتي متر براي هر قطعه بوقلمون مناسب است. اگر دانخوري عريض باشد و بتوان از دو طرف آن استفاده كرد بدين ترتيب يك متر از اين دانخوري را دو متر محسوب مي‌كنيم.

بوقلمون‌ها حيوانات كودني هستند و براي هدايت جوجه به سمت دانخوري، ريختن مقدار كمي آرد يا سنگ خارا روي دان به مدت سه روز و روزي دوبار براي روزهاي اول زندگي لازم است تا جوجه بوقلمون‌ها را تشويق به خوردن نماييم. هيچ‌گاه دانخوري را پر از دان نكنيد زيرا دان روي بستر ريخته و جوجه به هواي دان روي بستر خود آن‌را مي‌خورد و سپس اين بيماري منتقل خواهد شد.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 3391
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

سي دي آموزشي پرورش بوقلمون

    سي دي آموزشي پرورش بوقلمون,
    نرم افزار آموزشي پرورش بوقلمون,
    يك ساعت فيلم آموزشي پرورش بوقلمون,
    دانلود رايگان فيلم آموزشي پرورش بوقلمون,
    مقالات آموزشي در رابطه با پرورش بوقلمون,
    جزوه آموزشي 40 صفحه اي پرورش بوقلمون,
    طرح تجاري كامل پرورش بوقلمون,

 

 

 

 


آب آشاميدني جوجه بوقلمون ها را ميتوان هم با آبخوري هاي شيشه اي و هم با آبخوري هاي اتو ماتيك تامين نمود . از روز اول تا سه هفتگي ، هر يكصد قطعه بوقلمون بايد به سه آبخوري 5 تا 10 ليتري چشمه اي دسترسي داشته باشند . از سه هفتگي تا عرضه به بازار براي هر يكصد قطعه بوقلمون دو آبخوري چشمه اي 15 تا 20 ليتري لازم است . براي هر يكصد قطعه بوقلمون جوان بايد 10 سانتي متر آبخوري اتوماتيك در نظر گرفت . تغيير در كيفي و كمي آبخوري و دانخوري بايد بسيار تدريجي باشد ، بطوري كه بوقلمون را از خوردن آب و دان نسازد .
يكي از مهمترين توصيه هائي كه بايد به پرورش دهندگان بوقلمون بشود انتخاب غذاي مناسب ميباشد . براي پرورش بوقلمون دو برنامه غذايي اساسي بايد در نظر گرفته شود . يكي غذاي تمام آردي و ديگري غذاي دانه اي كه بدان يك مكمل پروتئيني افزوده شده باشد . نيازهاي تغذيه اي بوقلمون بر حسب سن متغير است . همچنانكه بر سن بوقلمون افزوده ميشود نيازهاي پروتئيني ، ويتاميني و مواد معدني بدن اين حيوان كاهش ميابد و بر نيازهاي آن به مواد انرژي زا افزوده ميشود .
مواد غير قابل حلي مانند سنگ ريزه ( خارا يا گرا نيت ) بايد در سنين 8 تا 10 هفتگي به غذاي بوقلمون افزوده شود . وقتي بوقلمون ها با غذاهاي دانه اي و يا در چراگاه و گردشگاه تغذيه ميكنند بايد حتما به غذاي آنها سنگ ريزه افزوده شود تا بتوانند از آن براي خرد كردن مواد دانه اي و فيبري غذا استفاده كنند .
توصيه ها و برنامه هاي متعددي براي تغذيه بوقلمون ارائه شده است . يكي از ساده ترين و عملي ترين توصيه ها بمنظور تهيه فرمول غذائي براي بوقلمون داني با 28% پروتئين براي جوجه بوقلمون ها ( پيش دانه ) ، 21 % پروتئين براي بوقلمون هاي در حال رشد ( رشد دانه ) و 16 درصد پروتئين براي بوقلمون هاي بالغ ميباشد .

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 2623
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

جزوه آموزشي پرورش بوقلمون

    جزوه آموزشي پرورش بوقلمون,
    مقاله آموزشي پرورش بوقلمون,
    ترفند آموزشي پرورش بوقلمون,
    دانلود راهنماي پرورش بوقلمون ,
    راهنماي پرورش بوقلمون تخم گذار,
    دانلود مقالات آموزشي پرورش بوقلمون,
    دانلود فيلم آموزشي پرورش بوقلمون,

 

 

 


تخم بوقلمون به رنگ قهوهاي مايل به زرد با لكه هاي قهوه اي و بزرگتر از تخم مرغ ميباشد . دوره انكو باسيون تخم ( تبديل تخم به جوجه ) در بوقلمون 28 روز است . وزن يك بوقلمون گوشتي ظرف مدت يك هفته به دوبرابر ميرسد و در سن 4 هفتگي 40 بار سنگين تر از روز اول است هر جوجه بوقلمون نر گوشتي 40 كيلوگرم غذا ميخورد تا به وزن 16 كيلو گرم برسد امروزه بكار گيري روشهاي مدرن پرورش بوقلمون گوشتي زمان بهره دهي و ضريب تبديل غذايي را در آنها كاهش داده است بوقلمون هاي ماده را معمولا تا سن 14 هفتگي و رسيدن به وزن 5/7 كيلو گرم پرورش ميدهند . در حاليكه بوقلمون هاي نر تا سن 20 هفتگي و رسيدن به وزن 16 كيلوگرم نگه داشته ميشوند .
بوقلمون ماده معمولا به صورت لاشه كامل به فروش ميرسد در حاليكه بوقلمون هاي نر اغلب به صورت فراورده هاي گوشتي نظير سوسيس ، كالباس ، ژامبون ، همبرگر و .... نيز عرضه ميگردد يك بوقلمون ماده 5/7 كيلويي حدود 60% گوشت سفيد ( عمدتا در قسمت سينه ) و 40 % گوشت قرمز دارد . هر دو لاشه نر و ماده بصورت قطعات كوچكتر بسته بندي شده ، تازه يا منجمد تهيه و توزيع ميگردند .
آشيانه براي بوقلمون:

مساحت كف آشيانه:

تا 8 هفتگي براي هر 10جوجه بوقلمون يك متر مربع كافي است . از هشت هفتگي تا دوازده هفتگي براي هر 10 جوجه بوقلمون 2 متر مربع و از دوازده هفتگي تا شانزده هفتگي براي هر 10 بوقلمون جوان 5/2 متر مربع بايد در نظر گرفته شود . براي بوقلمون هاي جوان ( نروماده ) در حال رشد در محيط محدود هر بوقلمون 4/0متر مربع لازم است . اگر افراد گله تماما نر باشند براي هر بوقلمون 5/0 متر مربع و چنانچه تماما ماده باشند براي هر بوقلمون 3/0 متر مربع كافي خواهد بود . براي بوقلمون هاي سبك وزن و بوقلمون هايي كه در سيستم بسته ( با شرايط تحت كنترل ) پرورش ميشوند مساحت كف لانه بايد چيزي كمتر از ارقام بالا باشد .


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 2785
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

راهنماي پرورش بوقلمون

    راهنماي پرورش بوقلمون,
    آموزشي پرورش بوقلمون,
راهنماي جامع پرورش بوقلمون,
    راهنماي پرورش بوقلمون.,
    مجموعه آموزشي پرورش بوقلمون,
    مقالات آموزشي پرورش بوقلمون,
    فيلم آموزشي پرورش بوقلمون,

 

 

نخستين بار بوقلمون در مكزيك توسط جهانگردان اروپايي مشاهده شد. آن ها اين پرنده را با خود به اروپا بردند. پس از آن در ايتاليا، فرانسه و انگلستان بوقلمون پرورش داده شد. با كشف آمريكا مهاجران به خوبي با اين پرنده و مزه آن آشنايي داشتند بنابراين به سرعت پرورش و مصرف بوقلمون در آمريكا گسترش يافت به طوري كه هم اكنون ايالات متحده و اتحاديه اروپا به ترتيب اولين و دومين توليدكننده و نيز مصرف كننده گوشت بوقلمون در دنيا هستند.

تبيان زنجان www.tebyan-zn.ir

در ايران نيز تا پيش از دوره صفويه بوقلمون يافت نمي شد و اولين بار ارامنه اي كه براي تجارت از ايران به اروپا رفتند، بوقلمون اهلي را با خود به ايران آوردند و آن را به شاه عباس تقديم كردند و بعد به دستور شاه، تخم بوقلمون در خانه هاي ارامنه تقسيم شد تا آن ها به پرورش اين پرنده بپردازند.
امروزه با گذشت سال ها با پيشرفت علوم ژنتيك، تغذيه و مديريت و تاثير آن ها بر پرورش بوقلمون سبب شد تا پرورش بوقلمون از حالت سنتي خارج شده و نوع جديدي از بوقلمون هاي صنعتي به وجود آيد كه گوشت آن حاوي پروتيين زياد و چربي و كلسترول كم تري است.
افزايش 25درصدي مصرف گوشت بوقلمون

مصرف گوشت بوقلمون در كشور ما نسبت به سال گذشته 20 تا 25 درصد رشد يافته است.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 3307
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

طرح توجيحي پرورش بوقلمون گوشتي رايگان

طرح توجيحي پرورش بوقلمون گوشتي رايگان,
دانلود طرح توجيهي پرورش بوقلمون گوشتي,
دانلود رايگان طرح توجيهي پرورش بوقلمون گوشتي,
تجزيه و تحليل فني طرح پرورش بوقلمون گوشتي,
    راهنماي كامل آموزشي پرورش بوقلمون,
    مجموعه آموزشي راهنماي جامع پرورش بوقلمون,
    مجموعه آموزشي راهنماي جامع پرورش بوقلمون رايگان,

 

 

 

 

با اينكه تابستان گرم براي گردش و تفريح دلپذير است ولي براي صنعت پرورش بوقلمون ناخوشايند مي باشد در اين حالت ميزان رشد و توليد تخم عمدتا به خاطر افزايش كرچي كاهش مي يابد. كه يك اثر كاهشي نامتناسب در توليد گوشت سينه بوقلمون دارد. بايد از خود پرسيد كه چه چيز مي تواند اين اثرات زيان آور را كاهش دهد؟
براي حل اين مشكل معمولا عاقلانه به نظر مي رسد كه به علت اصلي اين مسئله برگرديم. اولين موضوع در مورد پرورش بوقلمون اين است كه آنها بتوانند زنده بمانند و اين بدان معني است كه درجه حرارت بدن آنها بايستي در شرايط متغير محيطي ثابت بماند. درجه حرارت نرمال بدن بوقلمونها 41 تا 41/2 درجه سانتي گراد مي باشد. هضم غذا, فرايند رشد و فعاليت در بوقلمون ايجاد حرارت مي كند كه دفع اين حرارت بايستي از طريق تشعشع حرارتي و انتقال صورت گيرد و وقتي لازم باشد بوقلمون مي تواند با له له زدن (نفس نفس زدن) ميزان اتلاف حرارتي را به طريقه خنك شدن تبخيري افزايش دهد.
بازده يا كارآيي دفع حرارت بستگي به درجه حرارت محيط و حركت هواي اطراف پرنده دارد اتلاف حرارتي از طريق تشعشع توسط تراكم گله تحت تاثير قرار مي گيرد و هر چقدر پرندگان نزديك به يكديگر باشند تشعشع حرارتي يكديگر را بيشتر جذب مي كنند بنابراين فاكتورهاي مديريتي بر روي اثرات درجه حرارت محيطي خيلي موثر مي باشند. با گردش هواي اطراف, حرارت بدن بوقلمون دفع مي شود بطوريكه مي تواند درجه حرارت بدنش را بصورت ثابت حفظ كند گردش هواي اطراف پرنده عامل مهمي در كاهش استرس گرمايي است بنابراين ونتيلاتورهاي (هواكشهاي) با سرعت بالا ترجيح داده مي شوند براي همين منظور هواكشهاي مدور كه باعث جريان هواي بالاي سر پرندگان مي شوند مفيد مي باشند.
تغذيه بوقلمونها:

اصول كلي تغذيه بوقلمونها مشابه تغذيه مرغان بوده تفاوتهاي اصلي به سطوح پروتئين مورد نياز و اهميت ويتامينهاي بيوتين و پيريدوكسين در جيره بوقلمون مربوط مي باشد .


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 3523
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

پرورش دهنده بوقلمون گوشتي

پرورش دهنده بوقلمون گوشتي,
دانلود پرورش بوقلمون گوشتي,
دانلود پرورش بوقلمون گوشتي,
طرح توجيهي پرورش بوقلمون گوشتي,
گزارش كار پرورش بوقلمون گوشتي,
مشاوره براي پرورش جوجه بوقلمون گوشتي,
طرح توجيهي پرورش بوقلمون گوشتي ,

 

 

 

 

http://hw6.asset.aparat.com/aparat-video/2597b024578c49c1f930046dd2eab809613525__69014.mp4


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 3373
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

سي دي اموزش پرورش مرغ گوشتي

سي دي اموزش پرورش مرغ گوشتي,
بسته آموزش پرورش قارچ دي وي دي پرورش ماهي سي دي,
دي وي دي آموزش پرورش بوقلمون,
خريد پستي سي دي اموزش پرورش مرغ گوشتي,
پرورش بوقلمون گوشتي,
سي دي cd آموزش مرغداري گوشتي,
اصول پرورش بوقلمون گوشتي,

 

 

 

http://hw2.asset.aparat.com/aparat-video/2b9b705bda1a542aa0f604ba35d11ab7613528__68476.mp4

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 4518
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

آموزش پرورش بوقلمون گوشتي

آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,
خريد آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,
سي دي اموزشي پرورش بوقلمون,
خريد سي دي اموزش پرورش بوقلمون,
دانلود رايگان سي دي پرورش بوقلمون,
سي دي پرورش گاو گوشتي,
خريد سي دي پرورش بوقلمون و شتر مرغ,

 

 

 

فضاي لازم


فضايي كه بايد در اختيار جوجه بوقلمون باشد:


در هفته اول 30 جوجه در هر متر مربع، در هفته 2-4 تعداد 20 جوجه، در هفته 5 -6 تعداد 10 جوجه، در هفته 7 -8 تعداد 8 جوجه، در هفته 9-12 تعداد 5 عدد و در هفته 13-20 تعداد 2-3 بوقلمون در هر متر مربع.

 

وسايل نگهداري جوجه بوقلمون

وسايلي كه براي پرورش و نگهداري جوجه بوقلمون به كار ميرود تقريباً شبيه به آن چيزي است كه در پرورش جوجه هاي مرغ به كار مي رود

 

استفاده از نور براي پرورش بوقلمون

در 48 ساعت اول بايد در تمام مدت شبانه روز از روشنايي در سالن نگهداري جوجه بوقلمون‌ها استفاده كرد. بعد از اينكه جوجه بوقلمون‌ها به خوردن و آشاميدن عادت كردند بايد به مرور نور را كم كرد به طوري كه در سن 2 هفتگي به حداقل مقدار روشنايي رساند. معمولاً مقدار 13- 14 ساعت نور در شبانه روز براي بوقلمون‌ها از سن 2 هفتگي به بعد كافي است. شدت نور نيز مهم است معمولاً در 48 ساعت اول بايد از نور شديد‌تر و سپس از نور ضعيف‌تر استفاده نمود. طبق آزمايشي كه در انگليس انجام شده، نور قرمز و سبز هر دو اثر خوبي از نظر رشد نسبت به نور سفيد در بوقلمون‌ها دارند. ولي وقتي كه شدت انوار مذكور به اندازه شدت نور سفيد است اختلافي از نظر ميزان رشد در بوقلمون‌ها ديده نشده است، از اينرو به نظر مي‌رسد مسئله شدت نور مهمتر از رنگ آن است.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 2956
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

خريد آموزش پرورش بوقلمون از فروشگاه معتبر

    خريد آموزش پرورش بوقلمون از فروشگاه معتبر,
    خريد آموزش كامل پرورش بوقلمون با قيمت مناسب,
سي دي آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,
خريد سي دي آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,
سي دي آموزش پرورش بوقلمون,
سي دي آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,
خريد سي دي آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,

 

 

 

نگهداري بوقلمون در سنين جوجگي، يكي از مشكلترين مراحل پرورش بوقلمون است. بوقلمون هاي جوان نيز در مقابل عوامل بيماري‌زا كاملاً حساسند از اينرو بايد توجه فراواني به آنها مبذول داشت. امروزه در اغلب كشورها، بوقلمون را بصورت تجارتي و به تعداد زيادي نگه داري مي‌كنند وتعداد معدودي از شركتهاي اصلاح نژادي، سويه هاي تجارتي مخصوص به خود را ارائه مي‌دهند كه از ضريب تبديل و قدرت رشد بسيار بهتري نسبت به ديگر نژادها برخوردارند. در طريقه پرورش به صورت صنعتي، بايد با تحت نظر گرفتن شرايط محيطي تمامي نيازهاي بوقلمون را در نظر گرفت تا با تنظيم حرارت، تهويه، بهداشت و بالاخره جايگاه حداكثر نتيجه مطلوب حائز شود.

 

دماي مورد نياز

دما در هفته هاي مختلف بايد به قرار زير باشد:

در شروع دوره پرورش و در سيستم آشيانه گرم (گرمايش در كل سالن) دماي آشيانه را در حدود 34 الي 36 درجه سانتي گراد تامين كنيد و اين دما را در اواخر هفته اول به 32 درجه سانتيگراد برسانيد، سپس دماي آشيانه را در هفته دوم 29 ، هفته سوم 26 ، در هفته چهارم 24 (در تمام اين مدت حرارت سالن نبايد از 24 درجه سانتي گراد كمتر گردد)، هفته پنجم 21 درجه سانتي گراد و از هفته ششم تا پايان دوره دماي 18درجه سانتي گراد را حفظ نماييد. در مورد تامين دماي مورد نياز نژاد هاي صنعتي، حتماً از راهنماي پرورش آن نژاد استفاده نماييد.

در روزهاي اول جوجه ها نبايد از منبع حرارتي دور شوند چون ممكن است سرما بخورند. اگر از دستگاه مادر مصنوعي استفاده مي‌شود بايد دور دستگاه مادر حصاري كشيد تا از آن دور نشوند و يا اگر از هيتر استفاده ميشود بايد تمامي سالن حرارت يكنواخت و مناسب داشته باشد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 614
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

مجموعه فيلم هاي آموزش پرورش بوقلمون

    مجموعه فيلم هاي آموزش پرورش بوقلمون,
    آموزش كامل تكنيك هاي پرورش بوقلمون,
    خريد پستي فيلم آموزش پرورش بوقلمون,
    فيلم آموزش كامل تكنيك هاي پرورش بوقلمون,
    خريد سي دي آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,
    آموزش پرورش بوقلمون از مبتدي تا پيشرفته,
    خريد سي دي آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,

 

 

 

 

 

بوقلمون از نظر ضريب تبديل پرنده خوبي به شمار مي رود. زيرا به طور متوسط ميزان ضريب تبديل غذائي در آن در اوائل زندگي حدود ۱ به ۳ است. در برخي مزارع از غذاي تمام آردي و در برخي ديگر از غذاي آردي - دانه اي استفاده مي شود اما در گروهي از مزارع نيز تا ۸ هفتگي غذاي تمام آردي و از ۸ هفتگي به بعد غذاي دانه اي - آردي در اختيار پرنده قرار مي دهند. اگر بوقلمون به طريقه محدود نگهداري شود، اضافه نمودن علف سبز به جيره غذائي جوجه ها سبب بهتر شدن رشد مي شود. ۴ هفته پيش از رسيدن بوقلمونها به بازار بايد مواد بودار مانند روغن ماهي يا پودر ماهي را حذف كرد تا گوشت بوي نا مطبوع نگيرد.

غذاي بوقلمونهاي تخمگذار شبيه مرغهاي تخمگذار است ولي بايد توجه داشت كه بوقلمونهاي تخمي را نبايد بيش از حد غذا داد زيرا سبب چربي گرفتن آنها مي گردد و توليد تخم را پائين مي آورد. جوجه ها را پس از خارج شدن از تخم به مدت ۲۴ ساعت بايد در استراحت غذائي قرار داد و سپس به تغذيه آنها در ۲۰-۱۵ روز اول توجه كرد.

براي فربه ساختن بوقلمون بايد همه روزه خوراك دانه به آنها داد و هرچه هنگام بردن به بازار و كشتن بوقلمون نزديكتر شود بايد بر خوراك دانه آنها افزود. تركيبات كلي جيره را ذرت، گندم، جو و يولاف تشكيل مي دهد. ذرت را نبايد تنها به بوقلمونهاي پرورشي داد زيرا پرنده را بيش از حد فربه مي كند. مي توان در زمستان از برگ چغندر و يولاف نيز در تركيبات جيره استفاده كرد. در اختيار گزاردن ذغال چوب، شن و آهك هم مناسب است.همچنين در موقع جفتگيري بايد خوراك قويتري هم مانند آرد ماهي، پودر خون و ... در اختيار پرنده قرار داد.

هميشه در هنگام تغذيه نكات زير را مد نظر قرار دهيد:

۱) از دادن خوراك بسيار و خوراك نامرغوب و كپك زده دوري كنيد.

۲) علوفه سبز خرد كرده و چراگاه بايد در دسترس جوجه بوقلمون قرار گيرد.

۳) گاهگاهي در آب آشاميدني پرنده از يك قاشق چايخوري سولفات مس دو سود در يك ليتر آب استفاده كنيد.

۴) آشيانه و خوراك و در صورت وجود چراگاه بايد كاملا پاكيزه باشند.

● نوك چيني

نوك بوقلمونهاي جوان بين ۵-۲ هفتگي چيده مي شود. چنانچه ديرتر از اين سنين اقدام به نوك چيني نمائيم، گرفتن و مهار حيوان به دليل سنگيني جثه دشوار خواهد بود و ممكن است بوقلمون دچار پر ريزي گردد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 2748
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :

آموزش پرورش بوقلمون

آموزش پرورش بوقلمون (تصويري) اورجينال

 

مجموعه فيلم آموزشي پرورش بوقلمون به صورت اورجينال
فيلم آموزش پرورش بوقلمون گوشتي به صورت اورجينال
آموزش پرورش بوقلمون به صورت اورجينال


آيا ميدانيد پرورش بوقلمون يك شغل پرسود همراه با تسهيلات بانكي عالي است؟
خريد پستي آموزش كامل و جامع پرورش بوقلمون گوشتي به زبان فارسي

قابل نمايش در پليرهاي خانگي و كامپيوترنخستين بار بوقلمون در مكزيك توسط جهانگردان اروپايي مشاهده شد. آن ها اين پرنده را با خود به اروپا بردند. پس از آن در ايتاليا، فرانسه و انگلستان بوقلمون پرورش داده شد. با كشف آمريكا مهاجران به خوبي با اين پرنده و مزه آن آشنايي داشتند بنابراين به سرعت پرورش و مصرف بوقلمون در آمريكا گسترش يافت به طوري كه هم اكنون ايالات متحده و اتحاديه اروپا به ترتيب اولين و دومين توليدكننده و نيز مصرف كننده گوشت بوقلمون در دنيا هستند.
در ايران نيز تا پيش از دوره صفويه بوقلمون يافت نمي شد و اولين بار ارامنه اي كه براي تجارت از ايران به اروپا رفتند، بوقلمون اهلي را با خود به ايران آوردند و آن را به شاه عباس تقديم كردند و بعد به دستور شاه، تخم بوقلمون در خانه هاي ارامنه تقسيم شد تا آن ها به پرورش اين پرنده بپردازند.
امروزه با گذشت سال ها با پيشرفت علوم ژنتيك، تغذيه و مديريت و تاثير آن ها بر پرورش بوقلمون سبب شد تا پرورش بوقلمون از حالت سنتي خارج شده و نوع جديدي از بوقلمون هاي صنعتي به وجود آيد كه گوشت آن حاوي پروتيين زياد و چربي و كلسترول كم تري است.
مديريت پرورش بوقلمون
مساحت كف آشيانه:تا 8 هفتگي براي هر 10جوجه بوقلمون يك متر مربع كافي است . از هشت هفتگي تا دوازده هفتگي براي هر 10 جوجه بوقلمون 2 متر مربع و از دوازده هفتگي تا شانزده هفتگي براي هر 10 بوقلمون جوان 5/2 متر مربع بايد در نظر گرفته شود . براي بوقلمون هاي جوان ( نروماده ) در حال رشد در محيط محدود هر بوقلمون 4/0متر مربع لازم است . اگر افراد گله تماما نر باشند براي هر بوقلمون 5/0 متر مربع و چنانچه تماما ماده باشند براي هر بوقلمون 3/0 متر مربع كافي خواهد بود . براي بوقلمون هاي سبك وزن و بوقلمون هايي كه در سيستم بسته ( با شرايط تحت كنترل ) پرورش ميشوند مساحت كف لانه بايد چيزي كمتر از ارقام بالا باشد .
موضوعات مورد بررسي در اين فيلم آموزشي :
استاندارد و تجهيزات سالن:
تعريف يا مشخصات فني سالن
عايق كاري سالن
منبع آب سالن
منبع حرارتي
مادر مصنوعي
نور دهي و تهويه
دانخوري و آبخوري
آماده سازي سالن پرورش:
شستشوي سالن و تجهيزات
ضد عفوني سالن
ضد عفوني تجهيزات داخل سالن
بستر
گرم كردن سال
پيش گرمايي
رطوبت سالن
خنك كردن سالن

مديريت گله :
جوجه ريزي
خوراك
شكل ظاهري كنستانتره
اجزاي تشكيل دهنده جيره
رابطه تغذيه و كيفيت لاشه
آب مصرفي
كنترل وزن متوسط زنده در طول يك ماهگي
كنترل وزن متوسط زنده در نرها و ماده ها از دو ماهگي به بعد
رابطه اعمال مديريت تغذيه متناسب با كنترل وزن
جداسازي نرها و ماده ها از يكديگر از دو ماهگي به بعد
زمان حذف و كشتار نرها و ماده ها

بهداشت :
پيشگيري و محافظت از بروز بيماري
واكسيناسيون
طرق واكسيناسيون


يك ساعت فيلم آموزشي
جزوه آموزشي ۴۰ صفحه اي پرورش بوقلمون در قالب كتاب الكترونيك ( PDF )
مقالات آموزشي در رابطه با پرورش بوقلمون
گالري تصاوير پيرامون بوقلمون و پرورش آن
طرح توجيهي پرورش بوقلمون جهت امكانسنجي اقتصادي و اخذ وام بانكي
شماره مجوز : 60123022147- توصيه اي مهم جهت برگشت نخوردن سفارش شما از طرف اداره پست :
لطفا آدرس دقيق خود را به همراه پلاك و كدپستي وارد نماييد و به بقيه اهالي منزل اطلاع دهيد تا در صورتي كه در منزل نبوديد بسته را دريافت نمايند و مبلغ كالا را به مامور پست بدهند.
مشتري گرامي پس از پر كردن فرم خريد براي شما پيامكي حاوي شماره تماس ما و شماره ايي براي پيگيري ارسال خواهد شد

***ارسال سريع به سراسر كشور***

×××با اطمينان خاطر خريد كنيد×××

كليه محصولات اين فروشگاه داراي گارانتي تعويض مي باشد.


رچسب ها : فيلم آموزش پرورش بوقلمون گوشتي , آموزش پرورش بوقلمون , خريد آموزش پرورش بوقلمون , خريد اينترنتي آموزش پرورش بوقلمون گوشتي , خريد پستي دي وي دي پرورش بوقلمون , خريد پستي سي دي پرورش بوقلمون , خريد پستي فيلم پرورش بوقلمون , فيلم پرورش بوقلمون به زبان فارسي , فيلم پرورش بوقلمون , پرورش بوقلمون , پرورش بوقلمون گوشتي , كتاب آموزشي بوقلمون

 

قيمت: 8,800 تومان

 

روش خريد: براي خريد آموزش پرورش بوقلمون (تصويري) اورجينال، پس از كليك روي دكمه زير و تكميل فرم سفارش، ابتدا محصول يا محصولات مورد نظرتان را درب منزل يا محل كار تحويل بگيريد، سپس وجه كالا و هزينه ارسال را به مامور پست بپردازيد. جهت مشاهده فرم خريد، روي دكمه زير كليك كنيد.

 

خريد آموزش پرورش بوقلمون (تصويري) اورجينال


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 122309
+ نوشته شده: 1394/1/27 ساعت: ۰۹ توسط:bg200 :

سي دي آموزش پرورش بوقلمون گوشتي

    سي دي آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,
    خريد اينترنتي فيلم آموزش پرورش بوقلمون,
    دريافت فيلم آموزش كامل پرورش بوقلمون,
    سي دي آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,

 

 

بوقلمون سفيد

امروزه اختلالاتي در مورد نژاد بوقلمون ((وايت هلند)) به وجود آمده است . اگرچه اغلب بوقلمونهاي سفيد را به نام ((وايت هلند)) مي شناسند ولي همه آنها استانداردهاي نژاد مزبور را دارا نمي باشند .نژاد بوقلمونهاي واقعي ((وايت هلند)) روز به روز كمياب تر مي شود . بنابراين اقدامات حمايني جهت حفاظت آنها بايد صورت گيرد .بوقلمونهاي ((وايت هلند)) ديگر به طور گروهي پرورش داده نمي شوند .پرورش دهندگان نژاد اصيل بسيار كم هستند و آنها بر اين نكته اتفاق نظر دارند كه بوقلمونهاي مذكور با استاندارهايي مورد ارزيابي قرار مي گيرند كه به مرور زمان از استانداردهاي نژاد اصيل فاصله گرفته است . اين نوع بوقلمونها تنها توسط علاقه مندان پرورش داده مي شوند و پرورش آنها بسيار محدود مي باشد

در حال حاضر نوعي از بوقلمون ((وايت هلند)) به طور تجاري پرورش داده مي شوند .اگرچه امروزه بيشتر گونه هاي بوقلمون سفيد هلندي كه به منظور مقاوم بودن با نژادهاي ديگر آميخته شده است داراي چشمهاي قهوه اي رنگ مي باشند وليكن نژاد اصيل اين دسته از بوقلمونها داراي چشمان آبي بوده است.برخي از انواع نر اين بوقلمونها هنوز هم داراي غبغب سياه هستند.رنگ گردن و زير گردن بوقلمونها مثل ساق پا و انگشتان پاي آنها ، سفيد متمايل به صورتي مي باشد.منقار آنها هم رنگ صورتي دارد و هم مي تواند رنگ استخواني داشته باشد .در روي سر بوقلمونهاي مزبور نشانه اي از رنگ سرخ آبي وجود دارد.بقيه اندام بوقلمون وايت هلند را پرهاي شاداب سفيد رنگ پوشانده است . امروزه ، گونه هاي از بوقلمونهاي سفيد هلندي كه با بوقلمونهاي ((لارج وايت)) آميخته شده است داراي سينه اي پهن و پاهاي كوتاه تر در مقايسه با گونه هاي اصيل مي باشند.بوقلمونهاي نر اصيل معمولا حدود 33 پوند و نوع ماده حدود 18 پوند وزن دارند.اگر چه نمي توان به طور قطعي اظهار نظر نمود ولي باور بر اين است كه بوقلمونهاي ((وايت هلند)) در كشور هلند پرورش يافته و نژاد آنها گسترش يافته است .ذر اين ميان بوقلمونهاي وحشي نيز از آمريكا به اروپا صادر شده اند ولي هلند و اتريش به گونه هاي سفيد كه يكي از آنها همين نوع است علاقه مند بوده اند.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 2573
+ نوشته شده: 1394/1/26 ساعت: ۱۷ توسط:bg200 :

سي دي آموزش پرورش بوقلمون

    سي دي آموزش پرورش بوقلمون,
    آموزش تكنيك هاي پرورش بوقلمون,
    فيلم آموزش اصول پرورش بوقلمون,
    دريافت فيلم آموزش پرورش بوقلمون,
    آموزش پرورش بوقلمون فايل رايگان,

 

 

 

 

 

 

SelfBlueT.jpgSlateBlueTurkey.jpgSlateHen.jpgSlatePoult.jpg


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5738
+ نوشته شده: 1394/1/26 ساعت: ۱۷ توسط:bg200 :

آموزش كامل و جامع پرورش بوقلمون

    آموزش كامل و جامع پرورش بوقلمون,
    فيلم آموزش كامل پرورش بوقلمون,
    خريد ارزان آموزش پرورش بوقلمون,
    سري كامل آموزش پرورش بوقلمون,
    نرم افزار آموزش پرورش بوقلمون,

 

 

 

 

 
 

narri-tom-head.JPGnarri-toms.JPGobj186geo214pg6p11.JPGphoto7.jpgmedium12.JPG


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 779
+ نوشته شده: 1394/1/26 ساعت: ۱۷ توسط:bg200 :

خريد آموزش پرورش بوقلمون گوشتي

    خريد آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,
    آموزش پرورش بوقلمون به زبان,
    خريد پستي آموزش پرورش بوقلمون,
    خريد آموزش پرورش بوقلمون گوشتي,
    سي دي آموزش پرورش بوقلمون,

 

 

چكيده: 

نبود مزارع بوقلمون مادر و منابع تخم هاي قابل جوجه كشي در كشور، اين بررسي را در پي داشت تا كاربرد عملياتي و بازدهي تلقيح مصنوعي بوقلمون هاي نژاد BUT براي نخستين بار در ايران انجام شود. به اين منظور، 34 قطعه بوقلمون هيبريد گوشتي (10 قطعه نر و 24 قطعه ماده)، در شرايطي همانند پرورش بوقلمون هاي مادر، با تغذيه محدود بر اساس جنسيت، به مدت 46 هفته پرورش داده شدند. پس از يك دوره سه هفته اي سازش پذيري پرنده هاي نر به انزال گيري به روش مالش شكمي و ارزيابي آغازين نمونه هاي مني، نمونه هاي مخلوط شده مني، در شير استريليزه و هموژنيزه كم چرب، رقيق و تلقيح شدند. بيشينه فاصله زماني از انزال گيري تا تلقيح، 30 دقيقه بود و تلقيح به شكل هفتگي انجام شد. شمار 148 عدد تخم قابل جوجه كشي در طي يك دوره 14 روزه جمع آوري شد كه ارزيابي ماكروسكوپيك آن ها نشان داد كه شمار 91 عدد از اين تخم ها (برابر با %61.5) بارور بودند. اگر چه اين درصد كمتر از ميانگين گزارش شده در راهنماي پرورشي بوقلمون هاي مادر بود (%91)، درصد باروري به دست آمده از هيبريدهاي گوشتي كه جداي از سلسله مراتب بهنژادي، تنها با قرار گرفتن در شرايط پرورشي پرنده مادر به بلوغ جنسي رسيدند، به خودي خود بسيار ارزشمند بود. روي هم رفته، پژوهش كنوني، يافته هاي اوليه اي را در اختيار قرار مي دهد كه نشان مي دهند حتي با كمك يك رقيق كننده ساده، ارزان، و در دسترسي مانند شير كم چرب نيز مي توان به درصدهاي خوبي از باروري، آن هم در هيبريد گوشتي دست يافت. بررسي كنوني مي تواند دورنماي اميدبخشي از پاي گرفتن و گسترش صنعت پرورش بوقلمون مادر در ايران فراهم آورد

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 3032
+ نوشته شده: 1394/1/26 ساعت: ۱۷ توسط:bg200 :

دانلود رايگان فيلم آموزش پرورش بوقلمون

    دانلود رايگان فيلم آموزش پرورش بوقلمون,
    آموزش پرورش بوقلمون,
    فيلم آموزش پرورش بوقلمون,
    مجموعه آموزش پرورش بوقلمون,
    آموزش جامع پرورش بوقلمون,

 

 

 

بوقلمون سفيد سنگين مهمترين نژاد براي پرورش بوقلمون صنعتي است. پرورش بوقلمون سفيد متوسط در بعضي از كشور ها مرسوم بوده و بايد به عنوان يك آلترناتيو براي پرورش دهندگان محسوب گردد.

البته در ايران، بيشترين علاقه پرورش دهندگان مربوط به بوقلمون هاي سنگين وزن است كه وزن زنده نرهاشان گاه به بيش از 20 كيلوگرم نيز مي رسد.

بوقلمون سفيد متوسط زودتر از سفيد سنگين به سن كشتار و عرضه به بازار خواهد رسيد. لاشه بوقلمون ها داراي افت و چربي كمي بوده و نژادهاي سبك آن از نظر اندازه مناسب خانواده ها است.

خريد جوجه بوقلمون سفيد متوسط براي پرورش دهندگان كوچك ممكن است دشوار باشد چرا كه توسط مراكز صنعتي پرورش داده مي شوند و به ندرت به بازار جهت استفاده پرورش دهندگان گله هاي كوچك عرضه مي گردند.

بوقلمون سفيد كوچك قبلا مورد توجه پرورش دهندگان بود ولي هم اكنون محبوبيت خود را از دست داده و به ندرت يافت مي شود.

در طي سال هاي اخير و با پرورش بوقلمون صنعتي، پرورش واريته برنزي و سفيد سنگين بيشترين عموميت را پيدا كرده است. برنز ضريب تبديل و رشد خوبي داشته و بيشترين تقاضا را در صنعت بوقلمون دارد. اين بوقلمون داراي پر هاي سوزني تيره است كه اگر در لاشه باقي بمانند ممكن است از جذابيت لاشه بكاهد. اين نقيصه باعث جايگزيني تدريجي پرندگان سفيد به جاي برنز در صنعت پرورش بوقلمون گرديد. با اينحال برنز يك پرنده سنگين است كه هنوز براي پرورش دهندگان خانگي ( كه براي تفريح، پرورش مي دهند ) داراي مزيت است؛ حتي اگر وقت اضافي براي برداشتن پرهاي سوزني تيره صرف نمايند. شايد يكي از دلائل اين امر اين باشد كه دسترسي پرورش دهندگان به اين پرنده بيشتر از سفيد بزرگ صنعتي است. چند گونه ديگر از بوقلمون نيز وجود دارد كه مناسب پرورش دهندگاني است كه جنبه هاي اقتصادي براي آن ها اهميت ندارد ( مثل رشد بالا، تركيب، ضريب تبديل بالا، پر هاي سفيد، لاشه بزرگ ). اين گونه ها شامل سفيد هلندي، مشكي، رويال پالم، بوربون قرمز و ناراگان است كه همگي زيبا هستند و از جنبه زينتي نيز به آن نگريسته مي شود.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 23774
+ نوشته شده: 1394/1/26 ساعت: ۱۷ توسط:bg200 :

دانلود آموزش پرورش بوقلمون بومي

    دانلود آموزش پرورش بوقلمون بومي,
    دانلود فيلم آموزش پرورش بوقلمون,
    دانلود رايگان آموزش پرورش بوقلمون,
    دانلود كتاب آموزش پرورش بوقلمون,
    دانلود رايگان كتاب آموزش پرورش بوقلمون,

 

 

 

تهويه : ميزان گاز  دي اكسيد كربن نبايد از 1.5 درصد هواي داخل ماشين تجاوز كند  .

چرخاندن : در24 روز اول حداقل 3 بار در روز و در روز 25 چرخاندن را قطع مي كنند .

قرار دادن جوجه ها در كارتن هاي حمل  15 تا 18 عدد تخم مي باشد .

ساختمان :

در صورت نگهداري در آشيانه براي هر قطعه 0.4 تا0.7 متر مربع برحسب نزاد و در محوطه باز و چراگاه 15 تا20 متر مربع سطح مورد نياز است . در موارد پرورشي و اصلاح براي هر قطعه 1.1 تا1.6 متر مربع سطح در نظر مي گيرند ، ارتفاع سالن يا آشيانه 3 متر توصيه مي شود . علاوه بر سالن هاي بسته از سالنهاي نيمه باز يا نيمه بسته نيز استفاده ميشود كه يك سمت طولي ان و جاي ديوار از تور سيمي استفاده مي شود .

حرارت اين سالنها نبايد در زمستان از 5 درجه كمتر شود .

نكته :

زمانيكه بوقلمونها از چراگاه محروم هستند مخلوط دانه هاي مورد استفاده نبايد از 3 نوع كمتر باشد .

نكات مهم در مورد مديريت سالن :

درجه حرارت سالن 15تا 16 درجه سانتيگراد است ، رطوبت 50 تا60 درصد ، تهويه سالن بسته 0.03 متر مكعب در دقيقه با فشار 0.5 سانتي متر به ازا هر كيلو گرم ميزان هواي لازم براي هر كيلو گرم وزن در سالن 4تا 7 متر مكعب در ساعت است . مدت روشنايي در 4 هفته اول 24 ساعت و  سپس كاهش در طول 3روز به 12 تا 14 ساعت ، براي هر متر مربع تا 14ر روز روز اول 3 وات ، 3 تا6 هفتگي 1.5 وا ت

، 7تا 24 هفتگي 0.5 وات .

مقدار مصرف آب روزانه :

جوجه بوقلمونها  45 سانتيمتر مربع ، 4 ماهگي 670 سانتيمتر مربع ، 6 ما هگي 820 سانتيمتر مربع و آغاز تخمگذاري يك ليتر مي باشد .

دان خوري :

دو هفته اول 5 سانتي متر ، 2 تا4 هفتگي 6 تا 7 سانتي متر ، 5 تا 6 هفتگي 10 سانتي متر ، 7 تا 16 هفتگي 12 سانتي متر و 16 هفتگي به بعد 15 سانتي متر به ازاي هر قطعه مي باشد .


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 1948
+ نوشته شده: 1394/1/26 ساعت: ۱۷ توسط:bg200 :