پرورش بوقلمون

دانلود كتاب مقدمه اي بر پرورش بوقلمون كليك كنيد


آموزش جوجه كشي و پرورش انواع پرندگان كليك كنيد


فيلم پرورش بوقلمون كليك كنيد


ميزان سودآوري صنعت پرورش بوقلمون كليك كنيد


آموزش جوجه كشي بوقلمون كليك كنيد


مراحل پرورش بوقلمون كليك كنيدآموزش پرورش بوقلمون کلیک کنید

فیلم پرورش بوقلمون به زبان فارسی کلیک کنید

پرورش بوقلمون گوشتی کلیک کنید

مجموعه آموزشي رايگان پرورش كبك قرقاول بوقلمون بلدرچين

    مجموعه آموزشي رايگان پرورش كبك قرقاول بوقلمون بلدرچين,
    مجموعه كامل آموزشي پرورش شترمرغ جزوه آموزشي,
    راهنماي آموزشي پرورش بلدرچين,
    راهنماي كامل آموزشي,
    راهنماي كامل پرورش طيور,
    دانلود رايگان كتاب راهنماي آموزشي پرورش مرغ,
    مجموعه آموزشي راهنماي جامع پرورش گاو شيري,

 

 

عايق بندي سالن

عايق‌بندي مناسب سالن‌ها علاوه بر اينكه از هدر رفت انرژي جلوگيري كرده و سبب صرفه‌جويي مي‌شود، سلامت جوجه‌ها و بوقلمون‌هاي جوان را هم تا حد زيادي تامين مي‌كند.

  نصب سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي

تفاوتي نمي‌كند كه شما در چه منطقه آب و هوايي باشيد، بوقلمون نيز مانند مرغ به تغييرات ناگهاني دما حساس بوده و به همين دليل سالن نيازمند وجود سيستم‌هاي حرارتي مناسب است تا هميشه دما مطابق با نياز بوقلمون تنظيم شود.

 

كف آشيانه

بايد به گونه‌اي ساخته شود كه به سهولت قابل تميز كردن باشد و به راحتي بتوان فضولات را از سالن خارج كرد، زيرا منابع بيماري زاي خطرناك زيادي در فضولات خود حيوان است.

نداشتن رطوبت اضافي

سالن بايد فاقد رطوبت اضافي باشد، برخي مناطق آب و هوايي در ايران داراي رطوبت بالا بوده و يا در برخي از سالن‌ها از دستگاه‌هاي مه پاش براي ايجاد رطوبت در سالن استفاده مي‌شود. آنچه كه در اين شرايط بايد به آن توجه كرد تنظيم رطوبت كافي و مورد نياز است زيرا رطوبت اضافي سبب به وجود آمدن مشكلات سلامتي در حيوان خواهد شد.

تجهيزات

خريد تجهيزات مناسب نيز تاثير زيادي در عملكرد گله دارد، در اين بخش به تعدادي از اين تجهيزات و ويژگي‌هاي مناسب آنها اشاره‌اي مي‌كنيم.

دانخوري

براي جوجه‌هاي يك تا 15 روزه، كه معمولا در ايران عرضه مي‌شود به ازاي هر جوجه، دانخوري به اندازه 5 تا 7 سانتي‌متر مناسب است. از سن ۳ هفتگي به بالا، تا سن عرضه به بازار، از دانخوري‌هاي با سايز بزرگ استفاده مي‌شود به طوري كه عمق دانخوري ۱۰ سانتي متر و طول دانخوري 7 تا 8 سانتي متر براي هر قطعه بوقلمون مناسب است. اگر دانخوري عريض باشد و بتوان از دو طرف آن استفاده كرد بدين ترتيب يك متر از اين دانخوري را دو متر محسوب مي‌كنيم.

بوقلمون‌ها حيوانات كودني هستند و براي هدايت جوجه به سمت دانخوري، ريختن مقدار كمي آرد يا سنگ خارا روي دان به مدت سه روز و روزي دوبار براي روزهاي اول زندگي لازم است تا جوجه بوقلمون‌ها را تشويق به خوردن نماييم. هيچ‌گاه دانخوري را پر از دان نكنيد زيرا دان روي بستر ريخته و جوجه به هواي دان روي بستر خود آن‌را مي‌خورد و سپس اين بيماري منتقل خواهد شد.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 6077
+ نوشته شده: 1394/1/29 ساعت: ۱۰ توسط:bg200 :